Loading…

Mali i Zi lëviz drejtë “Open Ballkanit”

  • 03/11/2021 | 16:01

Mali i Zi lëviz drejtë “Open Ballkanit”

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë sot se ftesa për t’u bashkuar në iniciativën “Open Balkan” vlen për të gjithë. Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq do të marrë pjesë në darkën në lidhje me inciativën “Open Balkan” dhe vendimi që Mali i Zi t’i bashkohet iniciativës varet nga Podgorica zyrtare, transmeton Express. 


Brnabiq u pyet nëse ka diskutuar me homologun malazez lidhur me inciativën “Open Balkan”, ajo tha se të dy kanë diskutuar.

“Krivokapiq më ka dëgjuar me zemër të hapur dhe ka pranuar ftesën për darkë në të cilën do të marrë pjesë edhe kryeministri Edi Rama dhe zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov, që do të vijnë sot në Beograd. Çfarë do të ndodhë më pas është vendim sovran i Malit të Zi”, tha Brnabiq.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë