Loading…

Malisheva prezanton dy blerja të reja, rrëmben edhe yllin e Gjilanit

  • 22/06/2022 | 19:58

Malisheva prezanton dy blerja të reja, rrëmben edhe yllin e Gjilanit

Malisheva që deri më tani nuk ishte aktive në afatin kalimtar veror, ashtu siç ishin ekipet tjera rivale, sot ka prezantuar dy blerja të reja.


Transferimi i parë vjen nga skuadra e Gjilanit, atje nga ku Malisheva ka rrëmbyer yllin e tyre Fiton Hajdari, raporton KosovaPress.

Blerja tjetër është Çlirim Avduli. Ai ishte pjesë e Ulpianës sezonin e kaluar dhe tashmë i është bashkuar Malishevës.

Kujtojmë se Malisheva, me në krye trajnerin Arsim Thaçi, e siguroi mbetjen në Superligën e Kosovës pas ndeshjeve të barazhit duke e mposhtur Vushtrrinë në ndeshjen vendimtare të zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë