Loading…

Mallrat serbe dominojnë tregun Kosovar përkundër taksës

  • 18/03/2019 | 18:43

Mallrat serbe dominojnë tregun Kosovar përkundër taksës

Përkundër vëndosjës së taksës 100 % ndaj mallrave serbe dhe boshnjake përsëri nuk vërehet mungesa e tyre në tregun kosovar, transmeton Gazeta Metro.


Sipas Aleancës Kosovare të Bizneseve arsyjet janë kontrabanda e mallrave dhe produktet të cilat ishin në treg para se të vëndosej taksa.

Ndërsa, zëdhënësi i doganave të Kosovës, Adriatik Stavileci për RTV 21 pranon se ka kontrabandë por e arsyeton me faktin se  gjitha shtetet ndodhë një gjë e tillë.

“Kontrabandë ka pasur edhe para vëndosjes së taksës por tani nuk është vërejtur ndonjë rritje”, ka thënë ai

Policia e Kosovës ka thënë se i ka ndërmarrë të gjitha masat për të parandaluar një dukuri të tillë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë