Loading…

‘Mami im’: Pamje rrënqethëse, rrënojat zënë poshtë njerëz, vajza qan për të ëmën

  • 24/01/2020 | 21:38

‘Mami im’: Pamje rrënqethëse, rrënojat zënë poshtë njerëz, vajza qan për të ëmën

Shënohen vik timat e para nga tërmeti në Turqi. Një video po bën xhiron e rrjetit, ku një vajzë qan në sfond dhe kërkon nënën e saj.


Ndërtesa është shembur në Elazig menjëherë pas tërmetit 6.8 të shkallës Rihter që tundi vendin.

Personi që ka shpërndarë videon në Twitter shkruan: Në momentin që e pashë, po qaja, nga sytë më rrodhi një pikë loti. E di shumë mirë se sa e dhimbshme është të humbasësh njeriun më të afërt. Zoti im mbroji të gjithë!

Mbrëmjen e sotme një tërmet ka lëkundur Turqinë. Sipas mediave vendase, lëkundjet kanë pasur magnitudën 6.8 të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qënë në provincën Elazig që ndodhet në lindje të vendit. Mësohet se tërmeti u ndje në Izrael, Siri dhe Irak. Deri më tani raportohet për 4 persona të vd ekur./dosja

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë