Loading…

‘Mami, jam e lumtur që fitove’: Meloni publikon mesazhin e së bijës 6-vjeçe

  • 26/09/2022 | 20:15

‘Mami, jam e lumtur që fitove’: Meloni publikon mesazhin e së bijës 6-vjeçe

Georgia Meloni do të jetë kryeministrja e re e Italisë, pasi koalicioni i saj i djathtë fitoi shumicën e votave në zgjedhjet e Italisë.


Ajo ka postuar në rrjetet sociale mesazhin që ka marrë nga vajza e saj 6-vjeçare, me të cilën ka treguar gëzimin, për faktin se partia që drejton nëna e saj ishte e para në zgjedhje.

“E dashur mami! Jam shumë e lumtur që fitove. Të dua shumë”, thuhet në postimin e saj në Facebook dhe citon mesazhin e shkruar me dorë të së bijës.

Në Itali, për herë të parë pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore erdhi në pushtet një parti që po konsiderohet pa të drejtë fashiste e naziste.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë