Loading…

Man. City jashtë Champions League: UEFA vjen me vendim të ri

  • 12/06/2019 | 14:12

Man. City jashtë Champions League: UEFA vjen me vendim të ri

Manchester City do të përballet me një ndër vendimet më të ashpra në histori nga UEFA: Do të përjashtohen për një sezon nga Champions League!


Ky është lajmi i kobshëm që tabloidi anglez “The Sun” i ka përcjellë këtë të mërkurë të gjithë opinionit sportiv në gadishull dhe më gjerë.

Klubi anglez ka apeluar në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) që kjo çështje të ndalet, por UEFA vijon hetimet dhe sipas parashikimeve në pak javë do të publikohet vendimi i rëndë, që do e shohë Pep Guardiolan jashtë Championsit.

Manchester City akuzohet se ka fshehur deklarimin e të ardhurave, që kanë ardhur nga Abu Dhabi si sponsorizime nga një kompani hidrokarburesh.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë