Loading…

Man Utd gjen alternativën për krahun e djathtë të mbrojtjes

  • 26/09/2021 | 13:44

Man Utd gjen alternativën për krahun e djathtë të mbrojtjes

Manchester United vazhdon të punojë në kompletimin e skuadrës së tyre për sezonin e ardhshëm në Premier Ligës me synimin për të bërë një skuadër sa më kompetitive për çdo titull të mundshëm.


Një nga pozicionet që “Djajtë e Kuq” duan të përforcojnë për sezonin e ardhshëm është mbrojtësi i djathtë sepse Diogo Dalot nuk bind si një pjesë për rotacionin dhe Aaron Wan-Bissaka nuk e bind drejtimin aktual si një pjesë për ekipin fillestar.

Plani i klubit do të ishte të sillte një mbrojtës të djathtë fillestar në mënyrë që Wan-Bissaka të bëhet zëvendësuesi. Atëherë do të kërkohej një destinacion i ri për Diogo Dalot, i cili është në drejtimin e Romës së Jose Mourinhos.

Manchester United u përpoq të nënshkruajë disa lojtarë me përvojë në Premier Ligë (Tariq Lamptey, Max Aarons) në tregjet e mëparshme, kështu që për verën e vitit 2022 ata do të përpiqen të vënë bast mbi një futbollist që nuk luan në Angli, aq sa për të mos bërë një investim kaq të madh dhe ata tashmë kanë një emër: Nordi Mukiele.

Francezi është një profil shumë i popullarizuar në Old Trafford. Ai është një futbollist shumëfunksional që mund të luajë si mbrojtës i djathtë, si mbrojtës qendror, ashtu edhe si mesfushor në krah. Ai ka prekje të mirë me top dhe një fizik dominues, gjë që e bën atë një profil që përshtatet në mënyrë perfekte në futbollin e sotëm.

Nordi Mukiele përfundon kontratën e tij në verën e vitit 2023, kështu që Manchester United dëshiron të përfitojë nga fakti që ai hyn në vitin e tij të fundit të kontratës së tij me RB Leipzig dhe në këtë mënyrë ata të rrëmbejnë lojtarin më lehtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë