Loading…

Man Utd nuk heq dorë nga De Jong

  • 23/06/2022 | 12:47

Man Utd nuk heq dorë nga De Jong

Lëvizja e Manchester United për Christian Eriksen nuk ka lidhje me përpjekjet e tyre të vazhdueshme për të nënshkruar Frenkie de Jong, me Djajtë e Kuq në kontakt me Barcelonën për disponueshmërinë e tij.


Erik ten Hag e ka bërë mesfushorin 25-vjeçar holandez objektivin e tij kryesor të transferimit të verës, por De Jong, i cili luajti për menaxherin e ri të United në Ajax, shkoi me pushime pa marrë një vendim për të ardhmen e tij.

Vitin e kaluar Barça njoftoi se kishte 1.35 miliardë euro borxh, kështu që klubi spanjoll po përpiqet të gjenerojë të ardhura për planet e tyre të rindërtimit të skuadrës dhe De Jong shihet si një nga asetet e tyre më të shitshme.

Idealisht, Ten Hag do të kishte qartësi mbi të dyja situatat përpara se lojtarët e tij të kthehen për fillimin e stërvitjes parasezonale të hënën e ardhshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë