Loading…

Manchester City e mposht Arsenalin

  • 17/10/2020 | 20:44

Manchester City e mposht Arsenalin

Manchester City e ka mposhtur Arsenalin me rezultat minimal 1-0 në derbin e luajtur të shtunën.


Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e gjashtë të Premierligës dhe rezultatin e vendosir Raheem Sterling në minutën e 23’.

Gjatë gjithë minutave të mbretura pas golit, Arsenali provoi të barazonte rezultatin, por skuadra e Pep Guardiolas u tregua e kujdeshsme në ruajtjen e rezultatit.

Pas këtij ballafaqimi, Manchester City ka shtatë pikë, kurse Arsenali nëntë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë