Loading…

Manchester City-PSG, notat e lojtarëve

  • 04/05/2021 | 23:31

Manchester City-PSG, notat e lojtarëve

Skuadra angleze shënoi fitore solide sonte si vendase me rezultat 2:0, ku edhe siguroi biletën për finalen e Ligës së Kampionëve.


Manchester City ka arritur të kualifikohet në finale të Ligës së Kampionëve, ku brenda dy ndeshjeve e eliminoi skuadrën e Paris Saint-Germain në gjysmëfinale, me rezultat të përgjithshëm 4:1.

Pa dyshim lojtari i ndeshjes ishte sulmuesi Riyad Mahrez, i cili me dy golat e tij, 11’ dhe 63’, arriti ta dërgojë Cityn në finalen e madhe në Stamboll.

Pas ndeshjes, Mahrez u vlerësua me notën më të lartë 8.7, ndërsa te skuadra e PSG, lojtari më i dalluar ishte mbrojtësi brazilian Marquinhos, me notën 7.4.

Notat e lojtarëve:

Manchester City (7.21):

Ederson (6.9), Walker (8.0), Stones (7.3), Zinchenko (7.5), Foden (7.7), Gundogan (7.9), Fernandinho (7.1), Mahrez (8.7), Silva (6.6), De Bruyne (6.9)

Paris Saint-Germain (6.64):

Navas (6.7), Florenzi (6.7), Marquinhos (7.4), Kimpembe (6.9), Diallo (6.2), Herrera (6.4), Paredes (6.6), Verratti (7.2), Di Maria (6.1), Icardi (6.4), Neymar (7.0)

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë