Loading…

Manchester City shënon fitore të thellë ndaj Newcastle United

  • 08/07/2020 | 21:24

Manchester City shënon fitore të thellë ndaj Newcastle United

Pas humbjes në ndeshjen e kaluar nga Southamptoni, skuadra e Manchester Cityt i është kthyer fitoreve në Premier Ligë, transmeton Gazeta Metro.


Në ndeshjen e vlefshme për javën e 34’të në kampionatin anglez, skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ka shënuar fitore të thellë ndaj Newcastle United.

Ndeshja e zhvilluar sonte në ‘Etihad Stadium’, ‘Qytetarët’ shënuan fitore me rezultatin 5-0. Gabriel Jesus, Riyad Mahrez, Federico Fernandez (autogol), David Silva dhe Raheem Sterling shënuan golat e fitores.

Manchester City tani ka 69 pikë dhe renditet në pozitën e dytë, kurse Newcastle United mbetet me 43 pikë në pozitën e 13’të. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë