Loading…

Manchester United arrin marrëveshje me Feyenoord për mbrojtësin e talentuar, Tyrell Malacia

  • 01/07/2022 | 19:37

Manchester United arrin marrëveshje me Feyenoord për mbrojtësin e talentuar, Tyrell Malacia

Manchester United ka arritur marrëveshje për transferimin e Tyrell Malacia.


“Djajtë e Kuq” kanë arritur përforcimin e parë nën drejtimin e trajnerit të ri, Erik ten Hag.

Malacia i kushtoi Unitedit 15 milionë euro plus 2 të tjera në formë bonusesh si dëmshpërblim për tashmë ish klubin e tij, Feyenoord.

I riu holandez luan si mbrojtës i majtë dhe është paraqitur 98 herë për Feyenoord duke realizuar edhe 4 gola.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë