Loading…

Manchester United-Brighton: Publikohen formacionet zyrtare, ky është vendimi për Ronaldon

  • 07/08/2022 | 14:11

Manchester United-Brighton: Publikohen formacionet zyrtare, ky është vendimi për Ronaldon

Me fillim nga ora 15:00 në stadiumin ‘Old Trafford’ Manchester United është nikoqir i Brighton. Trajneri holandez, Erik ten Hag, ka vendosur ta lërë në bankën rezervë për këtë takim Cristiano Ronaldon, transmeton Gazeta Metro.


Një orë para se të fillojë ballafaqimi janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave. Për të cilat do të jetë ndeshja e parë këtë sezon në Premier League.

Ajo që pritej më së shumti ishte vendimi i Erik ten Hag për yllin portugez, i cili nuk do të luajë nga minuta e parë në sfidën e sotme.

Formacioni zyrtar i Man United: De Gea, Dalot, Shaw, Maguire, Martinez, McTominay, Fred, Eriksen, Fernandes, Sancho, Rashford

Formacioni zyrtar i Brighton: Sanchez, Webster, Dunk, March, Allister, Trossard, Gross, Lallana, Welbeck, Caicedo, Veltman. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë