Loading…

Manchester United e bën prioritet nënshkrimin me Haaland

  • 10/10/2021 | 19:29

Manchester United e bën prioritet nënshkrimin me Haaland

Manchester United është plotësisht i fokusuar për transferimin e yllit të Borussia Dortmundit, Erling Haaland.


“Djajtë e Kuq” transferuan Cristiano Ronaldon dhe kanë opsion Edinson Cavanin, mirëpo klubi anglez e do një futbollist edhe për vitet e ardhshme, transmeton lajmi.net.

Ronaldo do mbush 37-vjeç këtë sezon, derisa Cavani është në vitin e fundit të kontratës dhe nuk është duke luajtur si titullar nën urdhrat e Ole Gunnar Solskjaer.

Ndërsa, Haaland është ndër sulmuesit më të kërkuar në botë, pasi ka shënuar 68 gola në 67 ndeshje që prej kalimit te Dortmund.

Norvegjezi është prioritet për Man Unitedin, derisa edhe do bëhet me ndonjë takim me drejtorin e klubit, John Murtough.

Edhe klubet e tjera të mëdha si Real Madrid, Barcelona, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Juventus, Bayern Munich dhe Inter kanë interesim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë