Loading…

Manchester United-Everton, formacionet zyrtare

  • 02/10/2021 | 12:45

Manchester United-Everton, formacionet zyrtare

Sot do të zhvillohet derbi mes Manchester United dhe Everton, i vlefshëm ky për xhiron e shtatë të sezonit të ri të Premier Ligës anglkeze.

Nikoqirët rikthehen nga humbja minimale 1:0 kundër Aston Villas, kurse skuadra e Evertonit rikthehet në këtë ndeshje nga fitorja 2:0 kundër Norwich.

Për ndeshjen e sotme, të gatshëm për Manchester United nuk do të jenë Diallo, Maguire dhe Rashford, kurse tek Evertoni do të mungojnë Calwert-Lewin, Coleman, Delph, Gomes dhe Richarlison.

Tanimë të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do ta fillojnë këtë ndeshje dhe ato i gjeni më poshtë.

Manchester United (4-2-3-1): De Gea; Wan-Bissaka, Varane, Lindelof, Shaw; McTominay, Fred; Greenwood, Fernandes, Martial; Cavani

Everton (4-4-1-1): Pickford; Digne, Keane, Mina, Godfrey; Gordon, Allan, Doucoure, Townsend; Gray; Rondon

13:30 Manchester United – Everton (Stadiumi Old Trafford)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë