Loading…

Manchester United i etur për të siguruar nënshkrimin e Mason Mount: Ja arsyet pse

  • 06/06/2023 | 11:35

Manchester United i etur për të siguruar nënshkrimin e Mason Mount: Ja arsyet pse

Manchester United është i interesuar për nënshkrimin e Mason Mount pasi me paraqitjet e tij i ka lënë përshtypje trajnerit të ‘djajve të kuq’ Erik Ten Hag, transmeton Gazeta Metro.


Mount kishte tërhequr vëmendjen te Holandezi që në kohën e transferimit të skuadrës së Ajax’it, kur ai luajti kundër tyre teksa ishte i huazuar te Vitesse Arnhem.

Thuhet se Ten Hag u përpoq të nënshkruante Mount për Ajax’in, por ai përfundoi duke shkuar në huazim te Derby County nën drejtimin e Frank Lampard, një legjendë e Chelseat, siç raporton Sky News.

Lampard më vonë u bë trajneri kryesor i Chelsea dhe ndihmoi Mount të bënte kalimin në ekipin e parë.

14 gola dhe 10 asistime në sezonin e tij të parë të plotë në futbollin e lartë, kryesisht nga mesfusha qendrore, jo vetëm që kishte tërhequr vëmendjen e Ten Hag, por edhe shumë drejtuesve të tjerë.

Tani, duket se është koha për të sjellë Mount në përkrah trajnerit holandez dhe për ta integruar atë në mesfushën e ‘djajve’./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë