Loading…

Manchester United ka humbur 130 milionë euro sezonin e kaluar

  • 22/09/2022 | 23:32

Manchester United ka humbur 130 milionë euro sezonin e kaluar

Manchester United ka një humbje prej 130 milionë euro për sezonin 2021-2022, pavarësisht faktit se të ardhurat totale u rritën me 18% në 667 milionë euro.


Llogaritë e klubit anglez zbulojnë se nënshkrimet e Cristiano Ronaldo, Jadon Sancho dhe Raphael Varane e rritën faturën e pagave te Man United me 19.1 për qind.

Klubi paguan 440 milionë euro paga, që është më e larta në historinë e Ligën Premier, më shumë se sa Manchester City.

Richard Arnold, president ekzekutiv i klubit, siguroi se objektivi vazhdon të jetë “të fitojmë ndeshjet dhe t’i bëjmë tifozët të kënaqen”.

Rezultatet kanë të tilla pas rimëkëmbjes pas pandemisë dhe se këto janë ndikuar edhe nga mungesa e një turneu parasezonial në verën e 2021.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë