Loading…

Manchester United merr vendimin final mbi të ardhmen e Pogbas

  • 15/04/2019 | 15:31

Manchester United merr vendimin final mbi të ardhmen e Pogbas

Manchester United ka vendosur që të ia ofrojë një kontratë të re Paul Pogbas dhe ta mbajë atë edhe më tej në skuadër, duke refuzuar çdo ofertë të mundshme nga skuadrat tjera, transmeton Gazeta Metro.


Së fundmi është raportuar se Pogba do të largohet nga Manchesteri në fund të këtij sezoni, me Juventusin që ka shprehur interesim për rikthimin e tij në Torino. Por jo vetëm Juve janë të lidhur me francezin, pasi që ka raportime se destinacioni i tij i radhës mund të jetë edhe Real Madridi.

Por, duket se “Djajtë e Kuq” kanë marrë tashmë një vendim final mbi të ardhmen e 26 vjeçarit. Manchester United do ti ofrojë kontratë të re mesfushorit francez dhe do të ia ofrojë shiritin e kapitenit.

Gjithashtu, raportohet se Manchesteri do të i jap atij edhe rolin e liderit në dhomat e zhveshjes për ta bindur kështu që të qëndrojë në “Old Trafford”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë