Loading…

Manchester United shënon fitore të thellë dhe kalon tutje në Kupën FA

  • 26/01/2020 | 18:02

Manchester United shënon fitore të thellë dhe kalon tutje në Kupën FA

Manchester United ka arritur që me lehtësi të kualifikohet për në raundin e pestë në Kupën FA, transmeton Gazeta Metro.


Manchester United ka eliminuar Tranmere Rovers në fazën e 1/16, për të kaluar kështu në raundin e pestë ose fazën e 1/8 së finales.

Ndeshja e zhvilluar sot në ‘Prenton Park’ ka përfunduar me rezultatin e thellë 0-6. Harry Maguire, Diego Dalot, Jesse Lingard, Phil Jones, Anthony Martial dhe Mason Greenwood shënuan golat e fitores.

Manchester United kundërshtarin e radhës do ta mësoj pas hedhjes së shortit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë