Loading…

Mancini planifikon të startojë me Verratin në mesfushë ndaj Austrisë

  • 25/06/2021 | 14:04

Mancini planifikon të startojë me Verratin në mesfushë ndaj Austrisë

Nesër nga ora 21:00 përballen Italia dhe Austria.


Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Austrisë përballen nesër në kuadër të 1/16 të “Euro 2020” nga ora 21:00.

Sipas ‘La Gazzeta dello Sport’, Mancini do të zgjedhë Verratin në mesfushë para Manuel Locatellit.

Gazeta pretendon se Verratti ishte preferuar para Locatellit në stërvitje dje, dhe ylli i Paris Saint-Germain do të formojë treshen e mesfushës së Azzurëve me Jorginho dhe Nicolo Barellan.

Duke vazhduar bazuar në atë që ndodhi dje në stërvitje, futbollistët italianë, tashmë janë duke u përgatitur për një gjuajtje të mundshme penalltish, nëse ndeshja e nesërme shkon në penallti.

Jorginho, Ciro Immobile, Acerbi, Domenico Berardi dhe Bonucci janë pesë emrat e listuar si goditës të penalltive të Shtunën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë