Loading…

Manipulohet shorti i Champions League, rrjeti zbulon 4 çiftet çerekfinaliste

  • 15/03/2019 | 08:21

Manipulohet shorti i Champions League, rrjeti zbulon 4 çiftet çerekfinaliste

Teori konspirative pretendojnë se drejtori i UEFA-s aksidentalisht ka postuar në rrjetet sociale një foto, ku shfaqet një listë me katër çifte skuadrash, për ta fshirë më pas menjëherë.


Ai dokument në foto titullohej “Shorti i Çerekfinaleve të UEFA Champions League” dhe mban logon zyrtare të kompeticionit.

Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale tifozët të rebelehen duke pretenduar se i gjithë shorti është një farsë, pasi çiftet e skuadrave që do të ndeshen në çerekfinale janë paracaktuar, edhe pse nuk përjashtohet mundësia që të jetë thjeshë një test printimi.

Gjithsesi, nga ai document që bëri xhiron e botës përmes rrjeteve sociale në më pak se një orë, dallohen qartë katër çiftet çerekfinaliste: Liverpool-Ajax; Juventus-Porto; Manchester United-Tottenham dhe Barcelona-Manchester City.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë