Loading…

Maqedoni e Veriut – LSDM: Të gjithë e panë kaosin që pason me të Majtën dhe VMRO-DPMNE

  • 21/11/2023 | 12:38

Maqedoni e Veriut – LSDM: Të gjithë e panë kaosin që pason me të Majtën dhe VMRO-DPMNE

I gjithë opinioni maqedonas e ka parë me të majtën dhe DPMNE-në se çfarë kaosi pason, ata janë tenxhere dhe kapak, thonë nga LSDM.


Sipas tyre, tërbimi i së majtës në Parlament është një konfirmim i asaj që ata si parti kanë thënë gjatë gjithë kohës.

“Me të majtën dhe partnerin e tyre të koalicionit DPMNE janë të mundshme vetëm incidente, dhunë dhe kaos. Qëndrimi i të majtës dhe DPMNE-së ndaj Kuvendit është ndaj shtetit, ndaj qytetarëve. Anëtarët e së majtës duhet të mbajnë përgjegjësi për tërbimin. Presim nga prokuroria publike kompetente që menjëherë të paraqesë kallëzime përkatëse penale”, shtoi LSDM.

Ata shtojnë se LSDM-ja nuk do të lejojë që skenarët e të majtës pro-ruse dhe partnerëve të tyre të koalicionit të kenë sukses.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë