Loading…

Maqedoni e Veriut: Me test brenda tri ditëve të fundit, nuk shkohet në karantinë

  • 22/05/2020 | 23:13

Maqedoni e Veriut: Me test brenda tri ditëve të fundit, nuk shkohet në karantinë

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut, të mbetur jashtë vendit për shkak të bllokimit si pasojë e pandemisë Cvodi-19, do të mund të kthehen pa shkuar në karantinë nëse kanë certifikatë ku vërtetohet se kanë dalë negativë ndaj koronavirusit, në testet e kryera në tri ditët e fundit.


Ata në vend të karantinës së detyrueshme shtetërore do të futen në vetizolim të detyrueshëm shtëpiak.

Në vend të karantinës së detyrueshme shtetërore, do të përcaktohet izolimi i detyrueshëm shtëpiak edhe për shtetasit e huaj, për të cilët Shtabi i Përgjithshëm për Koordinim me Kriza vlerëson se paraqesin interes shtetëror ose ekonomik.

Shtetasit e huaj duhet të paraqesin certifikatë mjekësore ku dëshmohet se kanë rezultuar negativ në PCR-testin për koronavirus, të njëjtit detyrohen të respektojnë protokollet e Komisioni për Sëmundje Infektive pranë Ministrisë së Shëndetësisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë