Loading…

Maqedoni, foshnja e parë në vitin 2017 është shqiptar

  • 01/01/2017 | 11:43

Maqedoni, foshnja e parë në vitin 2017 është shqiptar

Në vitin 2017, foshnja e parë ka lindur në mëngjes në orën 4 e 15 min në Spitalin Specialistik për gjinekologji dhe akusheri “Nënë Tereza” në Cair.


Foshnja është e rëndë 3 kg e 400 gram dhe e gjatë 53 cm.

Kjo është foshnja e parë e nënës Nuredini Ramadan Hikmete (1991), njoftuan nga Qendra rajonale për menaxhimin me krizat, transmeton Tetova1.com

Tradicionalisht pritet që foshnjën e parë dhe nënën t`i vizitoje kryetari i qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski i cili vizitën e paralajmëroi për sot në mesditë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë