Loading…

Marina britanike po përgatitë ushtarë të stilit “Iron Man” për të sulmuar anije

  • 18/10/2020 | 12:50

Marina britanike po përgatitë ushtarë të stilit “Iron Man” për të sulmuar anije

Gara për armatim është një ndër më të ethshme mes vendeve më të zhvilluara të botës dhe kjo shihet herë pas herë me prezantimin e armëve moderne që në një farë mënyre mund të konsiderohen dhe si një kërcënim në distancë.


Marina Britanike ka nxjerrë së fundmi pamjet e një “kostumi” të stilit Iron Man që forcat elitë dhe komando përdorën gjatë një testimi për të hyrë në anijet armike.

Në pamje shihet komandoja i pajisur me këtë armaturë që fluturon nga njëra varkë në tjetrën dhe më pas kthehet pas në destinacion.

Pajisja e mrekullueshme e quajtur “Kostumi Reaktiv” është krijuar nga gjiganti teknologjik britanik “Gravity Industries”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë