Loading…
‘Mario’ edhe në iPhone e Android
  • 06/02/2018 | 18:26

‘Mario’ edhe në iPhone e Android

Pas kërkesave të shumta nga ana e përdoruesve, Nintendo ka njoftuar zyrtarisht se do të lëshojë një version të Mario Kart për pajisjet mobile.


Ky version është aktualisht në zhvillim e sipër. Detajet e lojës janë akoma të panjohura, por kompania ka deklaruar se do të lëshohet në 13 muajt e ardhshëm.


Lajmi për lojën Mario Kart për iOS e Android vjen pas lëshimit të lojërave si Super Mario Run dhe Animal Crossing.  Për shumë vite, fansat e Mario Kart kanë kërkuar një version për iPhone e Android.

Nintendo ka bërë të ditur se loja nuk do të lëshohet përpara Marsit 2019. /iphonealbania

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]ro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë