Loading…

Maric nuk e meriton të jetë pjesë e Qeverisë

  • 28/12/2016 | 12:57

Maric nuk e meriton të jetë pjesë e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka mbajtur konferencën përmbyllëse për vitin 2016, duke përmendur sfidat por edhe të arriturat e këtij viti.


Përveç tjerash Mustafa iu është përgjigjur kërkesës së Beogradit për ta kthyer në ministrin nga radhët e komunitetit serb që u shkarkua javën e shkuar.

Mustafa tha se në asnjë mënyrë nuk do të kthehet ministri Ljubomir Maric në qeveri sepse sipas tij ai nuk e ka merituar të jetë pjesë e Qeverisë.

“Mariq është shkarkuar dhe në asnjë rast nuk do të vjen në shprehje që të rikthehet sepse nuk e ka merituar ai që të jetë pjesë e qeverisë”, u përgjigj Mustafa ./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë