Loading…

Mark Zuckerberg sapo nënshkroi urdhër-vdekjen për “telefonat e mençur”

  • 24/04/2017 | 23:09

Mark Zuckerberg sapo nënshkroi urdhër-vdekjen për “telefonat e mençur”

Nuk është sekret që Mark Zuckenberg është duke i zgjeruar perspektivat e Facebook’ut kështu duke vendosur imazhet digjitale siç janë filtrat e kamerave pothuajse të njëjta si të aplikacionit “Snapchat”.


Në konferencën e këtij viti të quajtur F8”, Zuckenberg ka dyfishuar planin ambicioz 10 vjeçar të kompanisë së tij, gjë që na lë të kuptojmë se Facebook pritet të bëjë inteligjencën artificiale, lidhjen me internet ku të doni.

Zuckeberg gjithashtu zbuloi platformën “Camera Effects” gjë që do t’i hap dyert e Facebook’ut të bëhet pjesë e fenomenit “Pokemon Go”.


Facebook edhe njëherë është duke e vënë vetën në garë me kompanitë e tjera të fortë Google dhe Apple. Sipas “The New York Times”, Zuckenberg që një kohë të gjatë ndjehet keq për shkak se Facebook ende nuk a ke lansuar telefonin e  tyre me sistem kredibil.

Për gjërat që janë folur në këtë konferencë na bën të kuptojmë se Facebook për 10 vitet e ardhshme e ka ndër mend të mposht telefonat e mençur./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë