Loading…

Marotta: Lukaku kaloi te Chelsea shkaku i parave

  • 22/10/2021 | 15:02

Marotta: Lukaku kaloi te Chelsea shkaku i parave

Drejtori i Interit ka folur lidhur me situatën e Interit.

Beppe Marotta në një intervistë për “Corriere dell Serra” ndër të tjera ka folur edhe për Romelu Lukakun, transmeton lajmi.net.

Lukaku gjatë verës u largua nga Interi në drejtim të Chelseas për 115 milionë.

Marotta ka thënë se belgu u largua nga Nerazzurët shkaku i parave.

“Lukaku u shit për 115 milionë euro dhe ne e blemë Dzekon falas.Në fushë, nuk ka shumë dallim”.

“Lukaku u largua për të dyfishuar rrogën, në Itali këto shifra nuk mund të ekzistojnë”.

“Sot, ne nuk mund të bëjmë investime të rëndësishme, nuk do të më lejohej të nënshkruaja me Lukakun për 75 milionë euro. Ne kemi nevojë për investime të reduktuara dhe specifike”, tha Marotta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë