Loading…

Marotta pranon interesimin për Dybalan dhe jo vetëm

  • 19/01/2022 | 22:17

Marotta pranon interesimin për Dybalan dhe jo vetëm

Drejtori i Interit, Beppe Marotta ka lënë të kuptohet se ka interes për yjet e Sassuolos, Gianluca Scamacca, Davide Frattesi dhe Giacomo Raspadori, ndërsa përsëriti se ata do të jenë të vëmendshëm nëse Paulo Dybala largohet nga Juventusi.


Sassuolo rezervoi vendin e tyre në çerekfinale kundër Juventusit, me yjet Scamacca, Frattesi dhe Raspadori të njohur si objektiva për “Nerazzurrët” në të ardhmen.

“Është e natyrshme që klubet e mëdha po shikojnë me kujdes talentet në Sassuolo, përfshirë Interin, dhe stafi ynë punon së bashku me qëllimin për të përforcuar Interin sa më shumë që të jetë e mundur”, tha Marotta fillimisht.

“Mbi të gjitha, ne po kërkojmë elementin “Made in Italy” në tregun e transferimeve, pasi ky aspekt shpesh anashkalohet, por futbolli italian është në ballë. Në të njëjtën kohë, ne duhet të njohim cilësitë e skuadrës aktuale që po ecën kaq mirë nën drejtimin e Simone Inzaghit. Mendoj se jemi në rrugën e duhur për të krijuar një bërthamë të fortë të këtij ekipi”, vazhdoi ai.

Marotta kishte thënë gjatë fundjavës se Interi po vëzhgonte situatën e Dybala-s në Juventus, kështu që ai u pyet sërish nëse kjo do të thotë se ai do të bëjë një ofertë për të nënshkruar me argjentinasin si lojtar i lirë.

“Ajo që dua të them është se kur një lojtar i cilësisë së Dybalas është afër skadimit të kontratës së tij, është e natyrshme që ai të lidhet me klube të tjera të mëdha”.

“Është gjithashtu e drejtë të pranojmë se Interi ka disa sulmues të shkëlqyer që po performojnë mirë. Menaxhmenti duhet të jetë shumë ambicioz në kërkimin e lojtarëve që mund të rrisin nivelin. Nëse nuk i arrijmë ato objektiva, nuk ka rëndësi, duhet të bëhet ende përpjekja”.

“Kjo do të thotë se ne duam të jemi aty në diskutim, edhe pse siç thashë Inzaghi është shumë i kënaqur me sulmuesit që ka në dispozicion”, tha në fund Marotta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë