Loading…

Marre: Mediat serbe përqeshin shqiptarët e Shkupit për hedhjen flamujve në mbeturina

  • 14/08/2019 | 22:00

Marre: Mediat serbe përqeshin shqiptarët e Shkupit për hedhjen flamujve në mbeturina

Gjesti i turpshëm i hedhjes në mbeturina të flamujve kombëtar nga dasmorë nga Shkupi që trazoi shkupjanet e të gjithë shqiptarët me siguri, tani serbëve po ju shërben si argëtim dhe tallje, transmeton Gazeta Metro.


Së pari kishte raportuar media publike e Serbisë , Radio Televizioni i Serbisë (RTS)  e prej tyre të tëra mediat serbe e kanë shpërndarë. Njëra prej tyre dhe faqja beogradase B92.

Mund edhe të i qortojmë e të hidhërohemi me serbët për tendenca fashiste të hapura, jo që nuk e meritojnë, por për këtë ngjarje nuk kemi kë ta fajësojmë tjetër pos ata që e kryen këtë veprim të turpshëm./gazetametro.net

E turpshme: Pas dasmës, shqiptarët i hedhin në bërllok flamujt kuq e zi

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]azetametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë