Loading…

Marrëveshje për zhbllokim ose zgjedhje të reja

  • 25/08/2017 | 09:30

Marrëveshje për zhbllokim ose zgjedhje të reja

Njohësi i çështjeve politike, Mazllum Baraliu, ka bërë me dije se subjektet politike janë të obliguara ta bëjnë një marrëveshje ndërmjet vete.


Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, duke komentuar rrjedhën e seancës të së enjtes, Baraliu ka thënë se subjektet politike ose duhet të bëjnë marrëveshje për zhbllokimin e formimit të institucioneve, ose duhet të bëjnë marrëveshje për ta çuar vendin në zgjedhje të reja.

Sipas tij, sjelljet e subjekteve politike në Kuvend janë veprime të pastra për pushtet e jo për shtet e institucione. Baraliu e ka ftuar presidentin Hashim Thaçi të aktivizohet për tejkalimin e krizës politike, duke i ftuar në takim përfaqësuesit e partive parlamentare.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë