Loading…

Marsai Martin thyen rekordin botëror si producentja me e re ekzekutive në Hollywood

  • 30/11/2020 | 21:28

Marsai Martin thyen rekordin botëror si producentja me e re ekzekutive në Hollywood

Ylli i ‘Black-ish’ Marsai Martin, e cila është 16 vjeç, ka vendosur një rekord për producentin më të ri ekzekutiv të Hollywood, transmeton Gazeta Metro.


Marsai Martin, e cila është i njohur për rolin e Diane në “Black-ish” të ABC, ka thyer një rekord botëror Guinness si prodhuesja më e re ekzekutive e Hollywood-it që ka punuar në një prodhim aq të madh.

“Ndihet çmenduri, sinqerisht”, tha Martin në një video të prezantimit të saj të certifikimit, duke vazhduar “Një rekord botëror? Kjo është çmenduri.”

Edhe pse Martin tani është 16 vjeç, ajo teknikisht theu rekordin në 2019, si rezultat i punës së saj në filmin “Little”. Ajo thjesht nuk u prezantua për këtë çmim dhe zyrtarisht u shpall rekordere nga Guinness tek tani.

Martin thuhet se i dha idenë për filmin vetë producentit “Black-ish” Kenya Barris, i cili gjithashtu shërbeu si një nga producentët e “Little”. Kur u pranua transkripti, Martin nënshkroi një marrëveshje me Universal Pictures , duke zhvilluar projekte të shkruara, në 2019.

Edhe pse asaj nuk iu dha çmimi deri këtë vit, rekordi pranon se ajo ishte 14 vjeç dhe 241 ditë kur u lëshua “Little”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë