Loading…

Marseille përjashton Ramin nga skuadra: Arsyeja është tejet interesante

  • 13/08/2019 | 17:56

Marseille përjashton Ramin nga skuadra: Arsyeja është tejet interesante

Adil Rami në telashe. Olympique Marseille ka prishur kontratën me mbrojtësin 33-vjeçar, 2 vite më herët nga sa ishte shkruar në marrëveshjen mes palëve.


Shkak është bërë pjesëmarrja e Adil Rami në një program televiz me justifikim se ishte i dëmtuar, transmeton Supersport.

Lajmi është publikuar nga gazeta prestigjoze L’Equipe e cila shkruan gjithashtu se Rami tashmë ka mbetur në mes të 4 rrugëve.

Sjelljet aspak profesionale të 33-vjeçarit me origjinë marokene kanë detyruar drejtuesit e OM të merrnin masën drastike dhe të prishnin kontratën me Rami.

Avokatët e futbollistit do ta çojnë çështjen në gjykatë megjithatë shanset që lojtari ta fitojë këtë betejë janë minimale.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë