Loading…

Marsh për Astritin edhe në Mitrovicë

  • 16/11/2016 | 23:14

Marsh për Astritin edhe në Mitrovicë

 

Janë studentët e Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini” dhe ata të UP-së (dega e Mitrovicës) bashkë me një numër organizatash joqeveritare të cilët kanë thirrur për të shtunën një marsh protestues për të kërkuar drejtësi për Astritin.

Ky njoftim është bërë publik përmes një aktiviteti të hapur në rrjetin social Facebook, ku organizatorët kërkojnë të dinë rreth vdekjes së dyshimtë siç e quajnë ata në burgun e Prizrenit të Astrit Deharit.

“Astriti vdiq më 5 nëntor në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, në rrethana të dyshimta dhe të pasqaruara. Ende askush nuk ka dhënë përgjegjësi për vdekjen e tij”, thuhet në përshkrimin e kësaj ngjarje.

Ky Marsh është organizuar nga:

Studentët e Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini” dhe ata të UP-së (Dega Mitrovicë)

“Shoqata e ish të burgosurve politik”

“Shoqata minatori 88-89”

OJQ “Me dore ne zemer”

SH.H.B. “Nëna Tereza”

OJQ “Mundësia”

Sindikata e minatorëve të Trepçës në “Stan Tërg”

OJQ “Hendikos”

Iniciativa “Tjetërqysh”

Shoqata e shkrimtarëve “Jakup Ceraja” Mitrovicë

OJQ “Asociacioni për Shoqëri Civile”

Shoqata për të drejtat e fëmijëve “Fshati i Shpresës”

15095715_331131990612649_8827992470146093017_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë