Loading…

Martinez: Messi do ta fitojë ‘Topin e Artë’

  • 17/09/2023 | 13:37

Martinez: Messi do ta fitojë ‘Topin e Artë’

Portieri i Argjentinës dhe Aston Villas, Emiliano Martinez, insiston se “të gjithë e dinë” se Lionel Messi do ta fitojë “Topin e Artë” këtë vit.


Martinez e Messi janë të nominuar për ta fituar “Topin e Artë” pasi udhëhoqën Argjentinën drejt titullit të botës në Katar në fund të vitit të kaluar.

Sulmuesi norvegjez Erling Haaland po shihet si rivali i vetëm i Messit për “Topin e Artë’. Ai shënoi 52 gola stinorin e kaluar me Manchester Cityn, ndërsa e fitoi Ligën e Kampionëve, Premier Leaguen dhe FA Cup e Anglisë.

Haaland u zgjodh lojtari më i mirë i vitit nga UEFA.

“Ne e dimë kush do ta fitojë ‘Topin e Artë’: shoku im Messi. Jam krenar që të jem i nominuar dhe të jem atje”, ka thënë Martinez, raporton “Goal.com”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë