Loading…

Martohet këngëtari i njohur, detaje nga ceremonia e fshehtë

  • 14/09/2023 | 19:30

Martohet këngëtari i njohur, detaje nga ceremonia e fshehtë

Calvin Harris është martuar. Më 9 shtator, DJ dhe producenti diskografik u martua me Vick Hope, një prezantuese e BBC Radio 1, sipas mediave të shumta.


Të dy u martuan në një ceremoni në natyrë në Hulne Priory në Alnwick, Northumberland, Angli, raportoi ‘The Sun’, duke shtuar se të ftuarit përfshinin DJ të tjerë të radios BBC Vernon Kay, Scott Mills dhe Jordan North, plus bashkë-prezantuesi britanik i Big Brother AJ Odudu.

Pas ceremonisë, çifti i martuar organizoi një festë të ngjashme me Festivalin Glastonbury në pjesën e pasme të ambientit, ku Nile Rodgers performoi me grupin e tij Chic.

Calvin dhe Vick thuhet se filluan të takoheshin në fillim të vitit 2022. Në maj të atij viti, ata u fotografuan së bashku për herë të parë, në shfaqjen e luleve Chelsea në Londër. Vick kishte një unazë të madhe diamanti, duke ndezur thashethemet për fejesë. Sipas ‘The Sun’, Calvin i propozoi Vick-ut atë muaj nën një pemë të shtrirë në pronën e tij luksoze në ishullin spanjoll të Ibizës.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë