Loading…

“Masat anti-Covid”: Policia shqipton 596 gjoba për qytetarët

  • 28/01/2021 | 10:57

“Masat anti-Covid”: Policia shqipton 596 gjoba për qytetarët

Policia e Kosovës po vazhdon të shqiptoj gjoba për qytetaret te cilët nuk po i respektojnë masat e vendosura për parandalimin e COVID-19, transmeton Gazeta Metro.


Gjatë këtyre ditëve ata kanë dënuar rreth 596 persona që nuk i respektuan masat e vendosura nga qeveria dhe institucionet shëndetësore.

Ligji për pandeminë ka 29 nene, në nenin 24 pika e 5 e këtij Ligji thotë se të gjithë ata që nuk mbajnë maskë do të dënohen 35 euro.

Kujtojmë se që nga hyrja në fuqi e ligjit anti-Covid, policia e Kosovës ka shqiptuar mijëra gjoba për qytetaret./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë