Loading…

Masat e reja antiCovid, vjen reagimi nga ambasada britanike

  • 05/04/2021 | 19:40

Masat e reja antiCovid, vjen reagimi nga ambasada britanike

Sot qeveria e Kosovës ka marr vendim për masa të reja antiCovid, ku nga data 7 deri me 18 prill do të mbyllet gastronomia si dhe një serë masash tjera dhe do të ketë orë policore nga ora 5:00-22:00, e në mbështetje të  këtyre masave ka dal ambasada britanike, shkruan Gazeta Metro.


Ambasada britanike ka thënë se e mbështet vendimin e qeverisë për vendosjen e masave të reja antiCovid, për zvogëlimin e përhapjes së virusit.

Kjo ambasadë ka bërë thirrje që të respektojnë masat për të mbrojtur njëri-tjetrin.

“Ne mbështesim vendimin e qeverisë për të sjellë masa të reja për të zvogëluar përhapjen e Covid-19. Mjerisht, mbi 500 njerëz në Kosovë kanë vdekur nga Covid-19 që nga fillimi i vitit 2021. Ne i bëjmë thirrje të gjithëve që të respektojnë masat për të mbrojtur njëri-tjetrin. #BashkeKunderCovid19”, thut në reagimin e ambasades britanike./gazetametro.net

We support the government’s decision to bring in new measures to reduce the spread of Covid-19. Sadly, over 500 people…

Posted by British Embassy Pristina on Monday, April 5, 2021

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë