Loading…

Masat e reja kundër virusit: Ky është vendimi i Qeverisë për dasmat

  • 30/11/2021 | 21:51

Masat e reja kundër virusit: Ky është vendimi i Qeverisë për dasmat

Edhe me miratimin e masave të reja kundër virusit korona, Qeveria ka marrë vendim që të ndalohen aktualisht organizimi i dasmave, fejesave, ahengjeve, festivaleve, koncerteve e ekskursioneve, shkruan Gazeta Metro.


Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja kundër virusit.

Pavarësisht vendimit të ri, masat mbesin pothuajse të njëjta me ato që ishin në fuqi paraprakisht, shkruan lajmi.net.

Kësisoj, në territorin e Republikës së Kosovës ndalohet aktualisht organizimi i dasmave, fejesave, ahengjeve, festivaleve, koncerteve e ekskursioneve.

Gjithashtu, pavarësisht numrit të personave, përveç veprimtarive të lartcekura, ndalohet edhe funksionimi i klubeve të natës.

Më poshtë dokumenti. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë