Loading…
Mashtrim në WhatsApp: Keni kujdes nëse e merrni këtë mesazh
  • 25/01/2018 | 22:58

Mashtrim në WhatsApp: Keni kujdes nëse e merrni këtë mesazh

Një aplikim i korrespondencës falas nevojitej çdo vit për të paguar një dollar, derisa e bleu Facebook në 2016.


Megjithatë, nuk është hera e parë që përdoruesit marrin mesazhe të çuditshme faturimi.

Ky është mesazhi që po iu dërgohet përdoruesve të WhatsApp, nga i cili duhet pasur kujdes.

“Abonimi juaj ka skaduar. Për të verifikuar llogarinë tuaj dhe për të blerë abonimin tuaj jetësor për vetëm 0,99 funta, thjesht klikoni këtë link”, thotë një mesazh i postuar nga përdoruesit e shumtë në rrjetin social Twitter.

Natyrisht, kjo është vetëm një përpjekje tjetër për të mashtruar dhe nëse merrni këtë lloj mesazhi fshijeni menjëherë./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë