Loading…

Mashtroi kosovarin dhe i mori 9 mijë euro, kapet duke ikur në Greqi 41-vjeçari nga Hondurasi

  • 30/03/2023 | 14:00

Mashtroi kosovarin dhe i mori 9 mijë euro, kapet duke ikur në Greqi 41-vjeçari nga Hondurasi

Një 41-vjeçar nga Hondurasi është arrestuar në Kakavijë, në tentativë për të kaluar kufirin drejt Greqisë.


I arrestuari ishte shpallur në kërkim, pasi i mori 9 mijë euro një shqiptari nga Kosova, duke e mashtruar.

41-vjeçari me inicialet J.S., banues në Gjermani, u ndalua në kufi ku iu sekuestruan 10.150 euro dhe 400 dollarë të padeklaruara.

Gjithashtu, gjatë kontrollit, i janë gjetur edhe disa dokumente identifikimi të falsifikuara, të cilat dyshohet se i ka përdorur gjatë qëndrimit në Shqipëri, për të mos u identifikuar nga Policia.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë