Loading…

Mashtroj me kriptovaluta dy persona: Arrestohet një person në Prishtinë

  • 24/10/2019 | 11:22

Mashtroj me kriptovaluta dy persona: Arrestohet një person në Prishtinë

Në Prishtinë është arrestuar një person i dyshuar, pasi dyshohet se ka mashtruar me kriptovaluta apo bitcoin, dy persona tjerë, shkruan Gazeta Metro.


Policia ka njoftuar në raportin 24 orësh se është arrestuar një person, pasi që ka mashtruar dy persona tjerë në internet me kriptovaluta.

I njëjti është dërguar në mbajtje me vendim të prokurorit.

Raporti i plotë i Policisë së Kosovës:

Prishtinë 22.10.2019 – 16:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti dyshohet se ka mashtruar me kriptovaluta (bitcoin) përmes internetit ankuesit njëri mashkull K-Shqiptar dhe tjetri mashkull shtetas i R. Shqipërisë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë