Loading…
Mashtruesit e nxorën ushtarin jashtë listës së veteranëve |VIDEO
  • 19/08/2018 | 23:02

Mashtruesit e nxorën ushtarin jashtë listës së veteranëve |VIDEO

Një ushtar i UÇK-së, ndonëse është konfirmuar se ka marr pjesë në luftë, nuk gjendet në listën e veteranëve.


Fadil Gashi nga Shiroka e Suharekës po akuzon mashtruesit se ia kanë zënë vendin.

E akuza drejtohet ndaj 19 mijë personave që u futën në listat e veteranëve të luftës por që, sipas Prokurorisë, nuk kanë qenë në luftë.

Madje kritika e Fadil Gashit tingëllon më ashpër ndaj atyre që morën vendim ta shpikun një Brigadë, vetëm e vetëm për të rritur numrin e veteranëve, transmeton gazetametro.net

Sidoqoftë, listat e veteranëve janë bërë temë që nga publikimi i numrit të përgjithshëm, që arrinte në mbi 60 mijë.

Ndërkohë, javën që shkoi u largua nga detyra pikërisht prokurori që po hetonte mashtrimin me lista, e për të cilin u tha se kishte lënë aktakuzë të gatshme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë