Loading…

Maska natyrale që largon rrudhat brenda 7 ditësh

  • 26/02/2020 | 15:19

Maska natyrale që largon rrudhat brenda 7 ditësh

Nëse do të kishte një listë të problemeve më të urryera estetike, rrudhat pa dyshim që dotë  ishin në krye. Simptomë e pashmangshme e plakjes, por është e mundur të lehtësoni dhe vononi shfaqjen e tyre me përbërës plotësisht natyralë.


Tërshëra, një nga përbërësit e maskës, është një drithë i plotë dhe ushqyese, e pasur me vitamina dhe karbohidrate. Ajo promovon rigjenerimin e strukturës natyrale të lëkurës, duke ruajtur pH falë proteinave të saj.

Kosi është një hidratues i shkëlqyeshëm për lëkurën, ka një efekt ftohës, e ushqen dhe tonifikon atë. Mjalti është përdorur për kujdesin e lëkurës për mijëra vjet. Përmban aminoacide dhe enzima jetike për qelizat, ndihmon në shërimin e plagëve, është antiseptik dhe antibakterial dhe është i pasur me antioksidantë.

Në fund vitamina E lufton kundër radikalëve të lirë, përgjegjësit kryesorë për plakjen e lëkurës. Vitamina E ndihmon në luftimin e rrudhave dhe të gjitha simptomave të tjera të plakjes.

Për të përgatitur maskën kundër rrudhave, përzieni 2 lugë kos me 1 mjaltë, 2 lugë tërshërë dhe përmbajtjen e një kapsule vitaminë E. Përziejini mirë derisa të fitohet një masë homogjene.

Aplikojeni në fytyrë para se të flini dhe lëreni të veprojë 15-20 minuta, më pas shpëlajeni fytyrën me shumë ujë të ngrohtë. Aplikoni një hidratues menjëherë pasi të keni tharë mirë fytyrën.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë