Loading…
Mavraj: Nëse shikojmë anën njerëzore ky trajner vlen zero!
  • 14/09/2018 | 10:59

Mavraj: Nëse shikojmë anën njerëzore ky trajner vlen zero!

Mërgim Mavraj ka folur për periudhën e vështirë që e kishte te Hamburgu


Mbrojtësi i komëbtares shqiptare në afatin kalmtar të verës u transferua te klubi grek, Aris, aty ku luan edhe Migjen Basha, transmeton GazetaMetro.

Mavraj pati një edicion të karakterizuar me shumë probleme te Hamburgu dhe për këtë ai e fajson trajnerin Christian Titz.

Image result for mavraj and christian titz

“Nëse shikojmë anën njerëzore trajneri Titz vlen zero. Të gjithë të tjerët nuk mund t’i gjykoj sa do që shumë ja kanë dalë të më shikojnë nga mbrapa”, ka thënë Mavraj për Bild.

“Qoftë dhe vetëm një zyrtar i vetëm i klubit nuk më folur asnjë herë për atë masë që u mor ndaj meje”

“Trajneri ka të drejtë që edhe të përjashtojë lojtarët, por ama jo pa arsye dhe ta kthejë në personale me ta. Më vjen shumë keq që skuadra ra si pasojë e gjithë strukturave të klubit”
Më pas mbrojtësi i Kombëtares foli edhe për tifozët e Hamburgut që e akuzuan, derisa një vit më parë e bënin hero.

“Por, jam ndier shumë keq kur disa fansa më kanë akuzuar mua si shkaktar, ndërkohë që ata harruan se një vit më parë unë isha hero,”.

Ndryshe, Mavraj ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me Arisin. /GazetaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë