Loading…

May liderja e parë në Shtëpinë e Bardhë

  • 27/01/2017 | 19:01

May liderja e parë në Shtëpinë e Bardhë

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May është bërë liderja e parë botërore që takohet me presidentin amerikan, Donald Trump.


May është ftuar nga Trump, e cila para pak çastesh ka arritur në Shtëpinë e Bardhë, transmeton Indeksonline.

Po ashtu May dhe Trump do të bisedojnë për forcimin e lidhjeve ndërmjet SHBA-ve dhe Mbretërisë së Bashkuar , tregtia e punëve të jashtme që do të jetë njëra ndër pikat më të larta në rendin e ditës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë