Loading…

Mazda fiton çmimin për dizajn, modeli i ri është fantastik (Foto)

  • 07/04/2017 | 17:47

Mazda fiton çmimin për dizajn, modeli i ri është fantastik (Foto)

Mazda e re MX-5 RF ka fituar shpërbilimin “Red Dot: Best of Best” dhe në këtë mënyrë ka përseritur suksesin e “motrës” së saj MX-5 të gjeneratës së katërt, e cila të njejtin shpërbilm e ka fituar në vitin 2015.


Çmimi “Best of Best” është i rezervuar për prodhime, të cilat përmbushin standardet më të larta të dizajnit në kategori të caktuara.

17-mx5-rf-gt-46g-machine-gray-btv

Ky është shpërblimi i gjashtë i Red Dot për modelet e gjeneratës së tanishme Mazda, i cili bazohet në Kodo dizajn. Pas Mazda CX-3, Mazdaa2 dhe MX-5./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë