Loading…

Mazhoranca i përçau veteranët në ditën e tyre

  • 30/12/2016 | 23:03

Mazhoranca i përçau veteranët në ditën e tyre

Miratimi i Ligjit për Plotësim të Ligjit të Veteranëve ka nxitur reagimin e Grupit Parlamentar të AAK-së. Kryetari i këtij grupi ka thënë se në këto orë të vona kur duhej të uronin për unitet dhe bashkim të faktorit politik e ushtarak të ish-UÇK-së, u bë e kundërta.


Ky është reagimi i plotë i Lekajt: 

Mazhoranca e  “Zullumit”

Ligji i cili kaloj sonte në orët e vona në netët e festave, kur do të duhej që të uronim për unitet dhe bashkim të faktorit politik e ushtarak të ish-UÇK’s, u bë e kundërta.

Sonte, mazhoranca politike-qeverisëse ka bërë dëmin më të madh ndaj luftës së UÇK’s, në Ditën e Veteranëve e bënë edhe një ndarje dhe përçarje të tyre.

Krejt kjo në kundërshtim me parimet e demokracisë duke bërë presion në deputetetë e Kuvendit, sepse edhe nga katër herë është përsëritë votimi për të njëjtin propozim.

Kryeministri i Kosovës, kur bëhet fjalë për vlerat e luftës Çlirimtare është mësë i gatshëm t’i përbuzë ato.

Por kur është në pyetje muri ndarës dhe dialogu me Serbinë është po aq në gjendje që të bëjë “aminin” e të pranojë çka do çoftë, vetëm që të jetë rahat në pushtetin e tij izoluese për Kosovën.

Sot e keni dënuar çdo luftëtarë i cili edhe ashtu, ka qenë buzë greminës, sepse ka marrë lëmoshë nga kjo qeveri.

Në fund të vitit ua dërguat një “dhuratë” që i dënon që i ndanë e që e defaktorizon luftën Çlirimtare dhe i bjenë në shprehje sundimtarët nga ish sistemi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë