Loading…

Mbahet dasmë në Prizren, 500 euro gjobë për pronarin, 200 për organizatorin

  • 07/10/2021 | 09:40

Mbahet dasmë në Prizren, 500 euro gjobë për pronarin, 200 për organizatorin

Policia në Prizren ka ndaluar një dasmë duke dënuar pronarin e sallës me 500 euro dhe organizatorin me 200.

Sipas njoftimit të policisë, dje rreth orës 15:30, është pranuar një informacion se në një sallë të dasmave në Prizren, po mbahej një aheng familjar në kundërshtim me masat e vendosura nga Qeveria.

“Andaj, në zbatim të masave dhe informacionit të pranuar njësitë policore kanë ndërmarre veprime të menjëhershme, duke e identifikuar lokacionin ku mbahej ky aheng. Pas verifikimit policia ndërmori masa në bazë vendimit të Qeverisë, duke i shpërndarë dasmorët dhe janë shqiptuar gjoba në vlerë prej 500 euro për pronarin e sallonit të dasmës, ndërsa ndaj organizatorit gjobë në vlerë prej 200 euro”, thuhet në njoftim.

Në lidhje më këtë rast është informuar edhe Inspektori Sanitar. Duhet theksuar se i njëjti sallon i dasmave konsiderohet një recidivist i thyerjes së rregullave për çka vazhdimisht është gjobitur dhe i është mbyllur lokali.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë